چرا قند برای دندان مضرر است؟

خوردن قند وشکر و شیرینی بیش از اندازه برای دندان ضرر دارد. ذره های قند و شیرینی در اطراف دندانها باقی می مانند و میکروبها که همیشه بر روی دندانها حاضر هستند به سراغ قند و شکر و شیرینی میروند و اسید تولید می کنند. این اسید به مینای دندان که پوشش دندان است حمله میکند و در دندان حفره هایی به وجود می آورد.

شنبه شانزدهم 6 1387

دهان دره چیست؟

هنگام دهان دره، دهان به این علت باز میشود تا مقدار نسبتا بیشتری از هوا را فرو برد. این مسئله به انسان کمک میکند تا از خستگی بیرون آمده و نیروی تازه ای بگیرد. دهان دره ممکن است از خواب رفتن شما زمانی که واقعا به خواب احتیاج ندارید، جل.گیری کند.

شنبه شانزدهم 6 1387

سکسکه چیست؟

سکسکه معمولا به دلیل این که غذا کاملا هضم نشده است به وجود می آید. سوء هاضمه ممکن است دیافراکم را تحریک کند. دیافراکم یک پرده ماهیچه ای بزرگ است. انقباض های دیافراکم انسان را به یک تنفس ناگهانی شدید وا میدارد که باعث سکسکه میشود.

شنبه شانزدهم 6 1387

چرا پلک میزنیم؟

ما با پلک زدن سعی میکنیم چشمان خود را تمیز نگه داریم. گاهی اوقات متوجه نمی شویم که مشغول پلک زدن هستیم. وقتی پلک بر روی چشمان بسته شود، یک لایه از آب بر روی سطحچشم حرکت کرده و هر غباری را از روی کره چشم به خوبی پاک میکند.

شنبه شانزدهم 6 1387

چگونه میتوانیم مزه ها را حس کنیم؟

حدود ده هزار پرز کوچک چشایی بر روی زبان انسان وجود دارد. معینی از زبان برای چشیدن مزه ها نسبت به نقاط دیگر زبان حساستر است. چهار مزه اصلی عبارتند از: شیرینی - شوری - ترشی - تلخی

شنبه شانزدهم 6 1387
X