گاهی در برنامه Word خط قرمزی در زیر بعضی کلمات کشیده میشود که این خط غلط املایی آن را نشان میدهد که گاهی این خط ها دردسر ساز میشود.

برای غیر فعال کردن آن در برنامه Word از منوی Tools روی Options کلیک کنید. سپس در پنجره ای که باز میشود به قسمت Spelling & Grammar بروید. در این قسمت علامت کنار  Check Spelling as you type را بردارید و کلید Ok را بزنید تا غلط های املایی نوشته شده چک نشود.

جمعه پانزدهم 6 1387

با این ترفند شما میتوانید حافظه مرورگر خود را درInternet Explorer افزایش دهید.

ابتدا وارد مرورگر شوید و از منوی Tools گزینه Internet Options را کلیک کنید. در پنجره باز شده عنوان General را انتخاب کرده و سپس گزینه Settings را انتخاب کنید. در کادر جدید باز شده شما میتوانید از اهرم موجود برای تنظیم حافظه مرورگر خود استفاده کنید و برای بهینه سازی حافظه مرورگر گزینه Automatically را انتخاب نمایید.

جمعه پانزدهم 6 1387
در یک پوشه 10 فایل وجود دارد و شما می خواهید چهار تا از آنها را به صورت یکی در میان انتخاب نموده و به جایی کپی نمایید. چگونه آنها را انتخاب می نمایید؟
ضمن پایین نگه داشتن کلید Ctrl در صفحه کلید بر روی تک تک فایلهای مورد نظر کلیک نمایید و آنگاه بر روی یکی از آنها راست کلیک نموده و از منوی ظاهر شده فرمان Copy را انتخاب نمایید و سپس در جایی که می خواهید آن را ذخیره نمایید، از منوی Edit گزینه Paste را انتخاب کنید.
جمعه پانزدهم 6 1387
در برنامه Word فایلی را نوشته و تایپ کرده اید و به دلیل محرمانه بودن فایلها میخواهید دیگران نتوانند به آن دسترسی پیدا کنند و به دنبال راه چاره ای اساسی هستید. راه خیلی آسان است. شما با انجام این کار و با گذاشتن Password بر روی فایلهایی که با Word تایپ شده است را از دسترسی دیگران دور سازید.
برای این کار فایل مورد نظر(فایل در برنامه Word تایپ شده باشد) را باز کرده و از منوی Tools گزینه Options را کلیک کنید تا کادر آن ظاهر گردد. در بالای کادر ظاهر شده آیتم security را اتخاب نمایید. در مقابل password to open کلمه رمز مورد نظر خود را تایپ نمایید و اگر بخواهید که دیگران مطلبتان را ببینند اما نتوانند آن را تغییر دهند در مقابل password to modify کلمه عبور خود را تایپ کنید و در پایان بر روی Ok کلیک کنید.
پنج شنبه جهاردهم 6 1387
قابل توجه کسانی که نمی توانند اعداد را در برنامه Word فارسی تایپ کنند.
برای تبدیل اعداد از لاتین به فارسی ابتدا برنامه Word را باز نمایید، از منوی Tools فرمان Options را انتخاب نمایید تا کادر آن ظاهر گردد. در کادر ظاهر شده بر روی  Complex scripts کلیک نموده و سپس در قسمت Document view بر روی Right-to-left کلیک نمایید. در کشوی مقابل Numeral گزینه Context را انتخاب کرده و در پایان بر دگمه Ok کلیک کنید.  
پنج شنبه جهاردهم 6 1387
X